Oil

Nafta- ja gaasitööstus

Järsult langenud kütusehinnad ning geopoliitiline ebastabiilsus on pannud globaalsele nafta- ja gaasitööstusele tohutu surve, mis hõlmab nii tootmistsüklit kui töötlemist, transporti ja müüki lõpptarbijale. Kõigis neis valdkondades kasvab vajadus suurema efektiivsuse ja kulude vähendamise järgi ning konkurentsis püsima jäämiseks otsitakse abi üha ulatuslikumast süsteemide digitaliseerimisest ja erinevatest innovaatilistest protsessidest.

Meie nafta- ja gaasisektori alane kogemus on aastakümnete pikkune ning täna oleme strateegiliseks partneriks kolmele maailma juhtivale energiaettevõttele. Oleme loonud enam kui tuhat nafta- ja gaasimaardlate uurimist ja ammutamist toetavat rakendust ning arvukalt erinevaid rafineerimistehaste tööd, energiatoodetega kauplemist ja transporti tõhustavaid lahendusi. Kütuse jaemüügi sektoris on meie tarkvaratooted võimaldanud kiirendada ostutehingute töötlemist ning luua kliendikeskseid, tarbijate lojaalsust suurendavaid lahendusi, säästes sellega kulusid, suurendades tegevustõhususust ja paindlikkust ning parandades kütusemüüjate mainet. CGI poolt loodud on juhtiv kütusemüügi kliendihalduse rakendus WM-card, mida kasutades tehakse igal aastal üle maailma üle pooleteise miljardi ostutehingu enam kui 100 miljardi euro väärtuses.

Eesti CGI tarkvaraspetsialistide poolt on muu hulgas loodud ka elektri ja gaasi tulevikutarbimise prognoosimise tarkvara ühele Suurbritannia juhtivale energiaettevõttele Phoenix Natural Gas.

CGI nafta- ja gaasitööstuse asjatundjate võrgustik on usaldusväärseks ja kogenud partneriks nii infosüsteemide arendamise nõustaja kui ka valmislahenduste pakkujana. Meie projektide kvaliteedijuhtimise metoodika tagab alati projektide teostamise õigeaegsuse, kokkulepitud kvaliteedi ja vastavuse eelarvele.