Banner

Töötajad meist

Doris, analüütik
Alustasin CGIs 2012 kevadel ja sattusin siia suure juhuse läbi. Mul ei olnud sel hetkel üldsegi soovi ega plaani töökohta vahetada, aga sellegipoolest CGI-sse ma jõudsin. Üks minu kolleeg eelmisest töökohast ühines CGI kollektiiviga ja arvas, et oleks hea mõte anda minu kontakt personalijuhile, kes minuga mulle suureks üllatuseks ühendust võttis.

Eelnevalt töötasin automaattestide arendajana ja olin seadnud ennast mugavustsoonis sisse, mistõttu olin üsna kõhklev, kas soovin üldse intervjuule minna. Mõtlesin endamisi, et ega see tükki küljest ei võta ja otsustasin siiski tulla. Ja võin öelda, et oli üks parim otsus, mis olen teinud.

Esimene külastus jättis mulle aga juba niivõrd hea mulje, et otsus tööandjat vahetada tuli kergelt, eriti veel kui pakuti tarkvaraarendaja töökohta, millest olin juba mõnda aega unistanud.
Uued väljakutsed olid väga kannustavad ja huvitavad ning kõige parema õhkkonna tekitasid toetavad kolleegid. Jõudsin GIS meeskonnas töötada ainult paar kuud, kui sain võimaluse ühineda kosmose meeskonnaga, milles ma töötan seni, nüüdseks valdkonna juhi kohal.

Aja jooksul sain võimaluse hakata juhtima väikest arendusmeeskonda kosmose meeskonnas ning ühel hetkel, kui vabanes kosmose valdkonna juhi koht, ei kõhelnud kordagi, kui mulle pakuti seda juhtida. Kosmose valdkonnas töötamine on andnud väga hea rahvusvahelistes projektides osalemise kogemuse, sest selles valdkonnas töötame peamiselt koos teiste CGI üksustega UK-st ja Saksamaalt. Lisaks on valdkond väga eriline ja väljakutseid palju. Mul on väga hea meel, et CGI pakub võimalusi enda meeskonnas areneda ja tõusta karjääriredelil, selle asemel, et kohatäitjaid väljast otsida.

Kaarel, kosmosemeeskonna juht

Doris
CGI-sse sattusin tööle otsides Eesti IT turul uusi väljakutseid, kus oma kasvanud teadmistepagasile rakendust leida. Pakkumise sain läbi perekonnaliikme soovituse, kes juhuslikult CGI personalijuhiga ühte seltskonda oli sattunud. Tulin intervjuule ja kõik käis väga kiiresti – tehti väljakutsuv mitmekesine pakkumine, kus nägin enda jaoks suurt arenguvõimalust. Eelmises ettevõttes olin täiskohaga testija, kes lähtuvalt vajadusest/nõudlusest täitis ka analüütiku rolli, mis tol ajal üha enam mulle meeldima hakkas. CGI-sse asusingi tööle täiskohaga analüütikuna, lõpetades töö kõrvalt ka kõrgkooli. Sain võimaluse kaasa lüüa tol ajal aktuaalses teemas: infosüsteemide eurole üleminek. Tegin selle projekti raames analüüsi ning mind toetas ja ümbritses pikaajaliste kogemustega meeskond. Eurole ülemineku teemal valmis ka minu lõputöö, mille tulemusena kõrgkooli diplomi sain. CGI-s töötamine on minu jaoks olnud pidev kasv ja areng – üldjoontes teen tööd sama kliendi jaoks, aga inimesed, projektid ja vajadused on ajas muutunud, kasvanud ning aina uusi väljakutseid pakkunud. Kogu areng CGI-s on olnud omamoodi loomulik teekond, nagu lumepall mis aina veereb ja kogub kogemusi uuteks rollideks. Tänaseks on minu tööülesandeks meeskonna ja projektide juhtimine, vahel vajadusel ka analüüsi teostamine. Olen palju õppinud ja kogenud, aga tunnen, et on pikk tee minna, võimalusi jagub – alati saab paremini ja paremaks! CGI Eesti juures meeldib mulle meie õhuke juhtimisstruktuur – saab iga hetk oma arvamust avaldada ja ideid välja pakkuda, kuidas võiks midagi paremini teha ja eesmärke saavutada. Sind kuulatakse ära ja püütakse ettepanekutega arvestada. Alati on ka piisavalt vabadust oma tööd organiseerida, seda mitmel tasandil. Lisaks kõigele muule: meil on mõnus ja kaasaegne töökeskkond, toredad meeskonnaüritused, kus saab kontorist välja ja koos oma tiimiga miskit vahvat teha ning suvepäevad ja jõulupeod tervele perele.

Doris, telekommunikatsiooni meeskonnajuht

Doris, analüütik
Mariti
Tulin ukse taha ning küsisin kas töötajaid vajatakse, vajati – sedasi sattusin CGI-sse. Tegelen testimisega. Aja jooksul olen omandanud palju tehnilisi teadmisi ning töö tulemus on läinud sügavamaks ja täpsemaks. CGI juures meeldivad mulle siinsed inimesed. Õhkkond on hea. On piisavalt austust üksteise vastu – ei muututa liiga labaseks, samas on õhkkond vaba ja kõik saavad olla sellised nagu nad on. Mõnus. Samuti meeldib suhteliselt vaba tööaja valik – kui on tarvis, saan tulla hiljem tööle või minna varem ära ning teinekord pikemalt teha. See loob hea tiimi-hinge, kus inimesed tulevad sellele ka omalt poolt vastu ning kui vaja, tehakse asjad ära, isegi kui sellega kauem läheb. Ei ole nii, et kell viis pastakas kukub ja kedagi ei huvita enam. Kontor on alati korras ja puhas, aegajalt toimuvad ka ühised sündmuste tähistamised, töövahendid on kõik 100% võimaldatud, lisaks saaks soovi korral ka massaaži. Kõik see mõjub kokku nii mõnusalt, et hommikuti ei tule kunagi tunnet "ma ei viitsi tööle minna." Ja kui ka tuleks, siis lihtsalt ei läheks kontorisse ja töötaks kodust – ka see on võimalik.

Martti, testimise meeskonnajuht