Banner

Firmast

CGI Eestis töötab ligikaudu 200 spetsialisti. Tegutseme Eestis kahes kontoris – Tartus ja Tallinnas!
Sarnaselt CGI grupile pakume tarkvaralahendusi maailma juhtivates sektorites: riigisektor, energeetika- ja kommunaalteenused, telekommunikatsioon, kosmosetööstus.

Tihe rahvusvaheline koostöö ning kliendikeskne lähenemine on meie peamised märksõnad võimalikele äripartneritele. Loome personaalseid rätseplahendusi vastavalt suure, keskmise või väikse ettevõtte vajadustele.

Töökorralduses oleme paindlikud –  soovi korral on võimalik töötada Tartus kui Tallinnas, osalise- või täiskoormusega.  Samuti pakume võimalust õppida töö kõrvalt ning huvi korral liikuda erinevate põnevate projektide vahel nii Eesti-siseselt kui ka CGI välisturgudel.  Lisaks pakume head motivatsioonipaketti, erinevaid soodustusi ning kaasaegset töökeskkonda.

Kuna CGI töötajad on valdavalt ettevõtte osanikud, on meie panus ja pühendumus ettevõttesse väga suur.
CGI  eesmärk on olla parim IT- ja äriteenuseid pakkuv koostööpartner ja tööandja.  Vähemoluline pole meile ka teadmiste edukas eksport.

Projektid

Tänaseks on CGI Eesti üksus tööd teinud sadades põnevates projektides.
Mõned näited:

GIS-112 – Häirekeskuse uus hädaabikõnede töövahend, mille eesmärgiks on abi kättesaadavuse ja operatiivsuse parendamine ning ressursside efektiivsem juhtimine. Projekti käigus lisasime Häirekeskuse menetluste rakendusse digikaardi, millel kuvatakse pääste- ja kiirabiautod, kõned ning väljakutsed, mitmesugused ruumiandmete päringud, telefonide positsioneerimine ja autode teekonnaarvutus. Päästeautodes ning kiirabiautodes paiknevatesse mobiilsetesse seadmetesse loodi uus rakendus väljakutsega seotud tegevuste planeerimiseks ja juhtimiseks. CGI inimesed osalesid ka Häirekeskuse ja Päästeameti töötajate väljaõppes.

TÖR - Töötamise registri abil võitleb Eesti Maksu- ja Tolliamet ümbrikupalkadega ning kogub riigikassasse täiendavat tulu

Kosmos – Meie spetsialistid Eestis on teinud tööd mitmete kosmosevaldkonna projektide kallal, osaledes Euroopa oma navigeerimissüsteemi Galileo tarkvara arendamisel, kaasa löönud Eesti esimese satelliidi ESTCube-1 juhtimistarkvara loomisel ning arendanud Sentinel satelliitide andmeside turvalahenduse.

Phoenix – Arendame elektri ja gaasi tulevikutarbimise prognoosimise tarkvara ühele Suurbritannia juhtivale energiaettevõttele.

Telekommunikatsioon - teeme arveldussüsteeme Põhjamaade juhtivale telekommunikatsiooni firmale.

Ajalugu

Eesti üksuse silmade läbi on CGI ajalugu olnud suhteliselt kirju. 2005. aastal ostis Rootsi tarkvara ettevõte WM-Data kaks Eesti IT ettevõtet:

  • 1993. aastal asutatud Aprote;
  • 1995. aastal asutatud Novo Systems;

2006. aastal ostis Inglise päritoluga LogicaCMG omakorda ära WM-Data, mis mõni aasta hiljem võttis endale nimeks Logica. Viimane lehekülg ettevõtte ajaloos keerati alles 2013. aasta alguses, kui 1976. aastal asutatud Kanada päritoluga CGI ostis ära peamiselt Euroopas tegutseva Logica.

Tänaseks päevaks on CGI suuruselt viies IT-teenuseid pakkuv ettevõte maailmas ning ambitsioon on jätkata kasvamist.