Primary tabs

Tegemist on tasustatud praktikaprogrammiga, kus Tallinna ja Tartu kontorites asuvad kogenud juhendaja käe all tööle viieliikmelised arendustiimid. Neljanädalase perioodi jooksul tehakse otsast lõpuni valmis päris tarkvaralahendus, mida esitletakse programmi lõpus ka kliendile. Igal aastal pakume praktikal osalejatele uut ja põnevat väljakutset uue kliendi ning uue projektiga. Programmi märksõnad on mõistus, loovus ja vastupidavus – saad kasutada oma ideid ja kogemusi, proovile panna oma teadmised ning olla meeskonna väärtuslik liige. Eesmärk on saavutada ühine edu ning õppida midagi väärtuslikku kogenud arendushaidelt. Peale selle, et saad uusi teadmisi, võib see ka olla just Sinu võimalus alustada karjääri CGI-s! Näiteks 2019. aasta praktikaprogrammis osalenud kümnest praktikandist töötab praegu kuus CGI Eestis.

 

Kõlab põnevalt, kuid kandideerimine pole veel avatud? Anna meile endast märku, kirjutades aadressil cv.ee@cgi.com! Teavitame Sind, kui kandideerimine avatakse.

Peale tehnoloogiliste oskuste rakendamise ja arendamise saad võimaluse panna ennast proovile erinevates tarkvaraarendusega seotud rollides. Nelja nädala jooksul otsustavad osalejad ise, millal rollid vahetuvad ning kes täpselt millise osaga tegeleb. Oluline on, et kõik osalejad saaksid kõikide rollidega tutvust teha! Saad teada ja katsetada, mida teevad näiteks analüütik, arendaja, testija, disainer ja projektijuht.

Nii Tallinnas kui Tartus ootab osalejaid prototüüplahenduse arendamine. Tehakse läbi tarkvaraarenduse loomise tsükkel lähteülesande saamisest kuni esimese prototüüp-lahenduseni. Saad proovida agiilset arendusmetoodikat (sprint, stand-up, retrod jne), ise otsustada skoobi üle, anda ajahinnanguid ning rakendada oma oskusi UXis ja prototüüpimises, arendamises ja testimises. 

Kui toode saab valmis, esitletakse prototüüpi ka kliendile. Nii on võimalik saada aimu, mida kujutab endast kliendi vajadustele ehitatud lahenduse esitlemine ja müümine.

  • Suurt huvi IT ja tarkvaraarenduse vastu. Tunned huvi tarkvaraarenduse ning üldisemalt IT valdkonna vastu. Sind huvitab, mis selles maailmas toimub, ning hoiad ennast kursis viimaste trendide ja uudistega.
  • Teoreetilisi teadmisi ja/või praktilist arenduskogemust. Praktika on eelkõige sobilik IT-tudengitele, kuna tegemist on päris tootearendusega ning seega on programmeerimisoskus vajalik.
  • Edukat katseülesande lahendamist. Katseülesanne aitab meil aru saada, kuidas probleemile lähened ning seda lahendad. Samuti saame aimu, milline on sinu tehniline võimekus.
  • Tiimitöö oskust. Suvepraktika toimub tiimides ning tiimid peavad ise otsustama, milline on töökorraldus ning rollijaotus. Seetõttu tuleb varasem tiimitöö kogemus kindlasti kasuks.

TARTU

Tartu tiimi ülesanne on luua Eesti Gaasile päikeseenergia potentsiaali arvutamise lahendus, mis võimaldab kliendil arvutada päikesepaneelidesse tehtava investeeringu tasuvust ning aitab tuvastada sobivad asukohad päikesepaneelide paigaldamiseks. Kalkulaatori üks võtmekomponent on kaardirakendus koos aadressiotsinguga ning võimalikult suure päikeseenergia potentsiaaliga alade leidmiseks luuakse spetsiaalne algoritm, mille üheks sisendiks on satelliitidelt saadavad LiDARi andmed. Selle veebirakenduse loomisel kasutatakse tehnoloogiatena JavaScripti raamistikku (Vue, Angular, React) ja Pythonit ning rakendatakse erinevaid ruumiandmeid, sealhulgas ka LiDARi andmeid.

TALLINN

Tallinna tiimi ülesanne on luua Eesti Teedele nutikas eelarvestamise kalkulaator, mis on pakkumuste koostamise protsessi toetav tööriist. Eelarvestamise kalkulaator koondab endas tarnijate, karjääride, standardhindade ja eelmiste koostatud pakkumuste maksumuse infot. Lahendus soovitab eelarvestajale objekti asukohast lähtuvalt lähimaid karjääre ning tarnijaid ja optimaalseimaid veomarsruute. Lisaks võrdleb kalkulaator eelarvestamise käigus kujunevat omahinda varem koostatud pakkumuste omahindadega ning hindab omahinna konkurentsivõimet.