Primary tabs

Suvepraktika käigus tehakse kuuajalise perioodi jooksul otsast lõpuni valmis päris tarkvaralahendus, mida esitletakse programmi lõpus ka kliendile. Igal aastal pakume praktikal osalejatele uut ja põnevat väljakutset uue kliendi ning uue projektiga. Programmi märksõnad on mõistus, loovus ja vastupidavus – saad kasutada oma ideid ja kogemusi, proovile panna oma teadmised ning olla meeskonna väärtuslik liige. Eesmärk on saavutada ühine edu ning õppida midagi väärtuslikku kogenud arendushaidelt. Peale selle, et saad uusi teadmisi, võib suvepraktika olla ka Sinu võimalus alustada karjääri CGI-s! Näiteks 2020. aasta praktikaprogrammis osalenud kümnest praktikandist seitse töötavad täna CGI Eestis.

Kõlab põnevalt? Ära oota ja kandideeri programmi kohe, läbi CGI tööpakkumiste lehekülje

Peale tehnoloogiliste oskuste rakendamise ja arendamise saad võimaluse panna ennast proovile erinevates tarkvaraarendusega seotud rollides. Nelja nädala jooksul otsustavad osalejad ise, millal rollid vahetuvad ning kes täpselt millise osaga tegeleb. Oluline on, et kõik osalejad saaksid kõikide rollidega tutvust teha! Saad teada ja katsetada, mida teevad näiteks analüütik, arendaja, testija, disainer ja projektijuht.

Nii Tallinnas kui Tartus ootab osalejaid prototüüplahenduse arendamine. Tehakse läbi tarkvaraarenduse loomise tsükkel lähteülesande saamisest kuni esimese prototüüp-lahenduseni. Saad proovida agiilset arendusmetoodikat (sprint, stand-up, retrod jne), ise otsustada skoobi üle, anda ajahinnanguid ning rakendada oma oskusi UXis ja prototüüpimises, arendamises ja testimises. 

Kui toode saab valmis, esitletakse prototüüpi ka kliendile. Nii on võimalik saada aimu, mida kujutab endast kliendi vajadustele ehitatud lahenduse esitlemine ja müümine.

  • Suurt huvi IT ja tarkvaraarenduse vastu. Tunned huvi tarkvaraarenduse ning üldisemalt IT valdkonna vastu. Sind huvitab, mis selles maailmas toimub, ning hoiad ennast kursis viimaste trendide ja uudistega.
  • Teoreetilisi teadmisi ja/või praktilist arenduskogemust. Praktika on eelkõige sobilik IT-tudengitele, kuna tegemist on päris tootearendusega ning seega on programmeerimisoskus vajalik.
  • Edukat katseülesande lahendamist. Katseülesanne aitab meil aru saada, kuidas probleemile lähened ning seda lahendad. Samuti saame aimu, milline on sinu tehniline võimekus.
  • Tiimitöö oskust. Suvepraktika toimub tiimides ning tiimid peavad ise otsustama, milline on töökorraldus ning rollijaotus. Seetõttu tuleb varasem tiimitöö kogemus kindlasti kasuks.

Selleaastaste praktikaprojektide skoobid ja kasutatavad tehnoloogiad täpsustuvad aprilliks.

Tartu praktikaprogrammi käigus ja koostöös Eesti Raudteega on valmimas mobiilirakendusena hoiatussüsteem rongijuhtidele. Süsteem võimaldab tahvelarvutist või nutitelefonist reaalajas vaadata, millisel teelõigul on ees ootamas takistused või muud hoiatused ning rongijuhtidel on seeläbi võimalik aegsasti planeerida rongi jaoks sobivaim kiirus.

Tallinna projekt saab olema põnev koostöö RIA-ga (Riigi Infosüsteemi Amet), selle projekti täpsem kirjeldus valmib aprilliks.