Estonia, 13. February 2017 - Euroopa Komisjon andis teada, et eile alustas tööd Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteem Galileo, mille arendamisse on oma panuse andnud ka eestlased. Galileo on sarnane positsioneerimissüsteem, nagu GPS, kuid on täpsem ja aitab minna üle järgmise põlvkonna tehnoloogiatele, nagu näiteks autonoomsed autod, ...

Kosmose valdkonna projektides on CGI grupil 40 aastane kogemus. CGI Eesti kosmose meeskond alustas tööd 2010. aasta lõpus. Ligi 15-liikmelise meeskonna peamiseks ülesandeks on nii maa- kui pardapealse tarkvara loomine kosmoseagentuuridele ja teistele satelliite opereerivatele organisatsioonidele. Tarkvara alla kuuluvad näiteks: missioonijuhtimissüsteemid, millega satelliiti jälgitakse ja juhitakse, turvalist sidet toetavad lahendused, satelliitide orbiite ning võimalikke kollisioone arvutavad ja visualiseerivad lahendused, andmete arhiivid ja analüüsivahendid ning palju muud põnevat.

Üheks suuremaks projektiks nii CGI-le kui Eesti kosmose meeskonnale on Euroopa Liidu navigatsioonisatelliitide – Galileo – juhtimistarkvara loomine. Samal ajal aitame Eestit kosmoseriikide hulka, osaledes ESA töögruppides ning tehes tihedat koostööd teiste valdkonnaga seotud Eesti partneritega.

cz space services medium banner

Koostöös Tartu Ülikooliga valmis täiesti uus veebipõhine missioonijuhtimistarkvara kuupsatelliitidele, mida kasutatakse Eesti esimese missiooni ESTCube-1 juhtimiseks ja mille kasutamise vastu on huvi tundnud juba paljud teised tulevased missioonid.