Primary tabs

Suve saabudes on paljudel tudengitel puhkuseplaanide asemel mõtteis vaid üks küsimus – kuidas leida endale sobiv suvepraktikakoht? Praktikakoha otsinguid võib võrdsustada töökohale kandideerimisega – tihti tuleb praktikasoov saata erinevatele tööandjatele, käia läbi mitmeid vestlusvoore ning sooritada lisaks ka katseülesanne. Lihtsam oleks tuttava juures vajalikud praktikatunnid paberil ära teha ning koolis linnukene kirja saada...

Siiski ei soovi paljud noored minna lihtsama vastupanu teed, vaid praktikat nähakse olulise lävepakuna tööturul, omandades seeläbi esmast erialast töökogemust. Ettevõtete ootused praktikantidele üha tõusevad, kuid sama on ka tudengite ootusetega – paberite sorteerimine ja kohvi tegemine lihtsalt ei paku tulevikutegijatele huvi. Väärtustatakse hoopis õpitud oskuste praktiseerimist reaalsetes projektides, võimalust midagi põnevat korda saata ning kaasatust ettevõtte igapäevategemistesse. Näiteks tõid kümnest CGI suvepraktikandist kaheksa välja, et nende jaoks on Suvepraktika valikul äärmiselt oluline praktika käigus tehtava töö sisu.

Just tudengite tegelikke ootusi silmas pidades on loodud CGI Eesti suvepraktikaprogramm, mille ettevõte käivitas juba 2016. aastal ning mis tänaseks on kujunenud iga-aastaseks traditsiooniks. Personalijuht Ursula Altmetsa sõnul peeti programmi loomisel silmas eelkõige just praktikandi ootust saada oma esimene töökogemus mõnes huvitavas ja arendavas projektis: „Suvepraktikat läbi viies investeerime nii oma inimestesse kui ka tulevikutalenti. Lisaks ettevõtte tutvustamisele on meie jaoks tähtis, et meie praktikandid saaksid väärtusliku töökogemuse mis annab neile hiljem tööturul eelise. Projekt, mille kallal töötatakse peab olema põnev ja eluline ning just seetõttu kaasame praktikaprogrammi mentoritena mitmeid töötajaid ja kliente.

Suvepraktika annab hea võimaluse ka kogenenud spetsialistidel ennast proovile panna. CGI praktikaprogrammi juhendajad Liina Tamm ja Dianne Aalde tõid välja, et tänu praktikaprogrammile saavad nad suurepärase ülevaate tarkvaraarenduse projekti suurest pildist: „Mulle andis praktikaprojektis projektijuhina osalemine võimaluse teha läbi terve projekti elukaar - alates lepingu sõlmimisest kliendiga kuni valmis lahenduse tarnimiseni. Igapäevaselt analüütikuna töötades toimuvad mitmed projekti etapid märkamatult taustal.“ ütles Dianne. „Ka mina tunnen, et suvepraktika on olnud väga hea arenguvõimalus. Projekt on andnud suurepärase võimaluse olla arendusprotsessile lähedal - olen saanud võtta osa sprindi planeerimisest, retrode läbiviimisest, demode tegemisest ja see on äge!“ lisas Liina.

Sellel aastal viiakse praktikaprogrammi läbi Tallinnas ja Tartus, koostöös Eesti Teede ning Eesti Gaasiga. Mõlemas linnas tegutseb 5-liikmeline tiim, kelle eesmärgiks on neljanädalase perioodi jooksul otsast lõpuni valmis teha tarkvaralahendus mis praktika lõpus antakse üle kliendile. Agiilse arendusprotsessi käigus tehakse tihedat koostööd kliendiga ning korraldatakse meeskonnasiseselt sprinte ja retrosid, et saavutada parim lõpptulemus. Tallinnas luuakse Eesti Teedele veebirakendus, mis vähendab omahinna arvutamisele kuluvat aega ja tõstab eelarvestamise kvaliteeti. Tartus loob praktikatiim Eesti Gaasile päikeseenergia potentsiaali arvutamise veebirakenduse, mis võimaldab kliendil arvutada päikesepaneelidesse tehtava investeeringu tasuvust ning aitab tuvastada sobivad asukohad päikesepaneelide paigaldamiseks.

Spetsialistist

Mari-Liis_Kariste

Mari-Liis Kariste

Marketing & Communication Specialist

Mari-Liis is a Marketing & Communication Business Partner in CGI Estonia since February 2020. Mari-Liis has previous working experience in recruitment and employer branding sector, working with students and various universities in Estonia. She holds a bachelor’s degree in International Sales and Marketing Management from ...

Lisa kommentaar

Comment editor

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Blog moderation guidelines and term of use