Banner

Avalik sektor

E-riigi kodanikena oskame kõik hinnata mugava digitaliseeritud avaliku sektori võimalusi. Ka riigi jaoks on e-teenused hindamatuks võimaluseks teha vähemate vahenditega rohkem ja paremini ning kaasata kodanikke avalikes asjades kaasa rääkima ja otsustama. Olgu kõneks riigi rahaasjad, maksude administreerimine, ravikindlustuse süsteemid, kohtute ja prokuratuuri töö, riigikaitse või satelliidiandmete kogumine ja töötlus – ülima tõenäosusega oleme oma enam kui 2000 avaliku sektori projekti raames analoogse probleemiga tegelenud ja toimivaid lahendusi välja töötanud.

Meie klientide seas on Saksa, Prantsuse, Suurbritannia, Hollandi, Rootsi ja Soome valitsused ning üle 100 USA ja Kanada föderaalvalitsuste allasutuse ja osariigi/provintsi. Näiteks USA maksuamet on tänu CGI lahendustele suutnud suurendada maksulaekumisi nelja miljardi dollari ulatuses.

Eestis väärib meie edulugude seast esiletõstmist hädaabivaldkonna lahenduse GIS-112 loomine, mis muudab kiiremaks ja täpsemaks abivajaja asukoha väljaselgitamise ning abi teelesaatmise ja kohalejõudmise. GIS-112 nimetati Aasta Logistikateoks 2014 ning nomineeriti ka üleilmsel World Summit Awards 2015 parima ja innovaatilisema infotehnoloogilise lahenduse kandidaadina.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) tegevuse tõhustamiseks oleme välja töötanud kaks mahukat rakendust: Toetuste Administreerimise ja Kontrolli Süsteemi (TAKS), mis võimaldab tõhusalt menetleda põllumeestele suunatud Euroopa Liidu otsetoetusi ning uute võrguteenuste süsteem INSPIRE põllumassiivide ja loomade registri ruumiandmete jagamiseks.

Meie Eesti tarkvaraarendajate tipptasemel oskused on kaasa aidanud ka Eesti jõudmisele kosmoseriikide hulka – Eesti CGI kosmosevaldkonna ekspertgrupp on juba üle viie aasta igapäevaselt osalenud erinevate missioonijuhtimissüsteemide ja kosmoseside lahenduste väljatöötamisel, muuhulgas Euroopa Liidu navigatsioonisatelliitide Galileo juhtimistarkvara loomisel.

CGI avaliku sektori teenustele spetsialiseerunud asjatundjate võrgustik on usaldusväärseks ja kogenud partneriks nii avaliku sektori infosüsteemide arendamise nõustaja kui ka valmislahenduste pakkujana. Meie projektide kvaliteedijuhtimise metoodika tagab alati projektide teostamise õigeaegsuse, kokkulepitud kvaliteedi ja vastavuse eelarvele.